Müzayede Kuralları

 

Ada Mezat Olarak;

Düzenlediğimiz online müzayedelere iştirak edecek katılımcılar ve alıcılar aşağıdaki şartları peşinen kabul ederler.

 • Ada Mezat önceden satın alarak temin etmiş olduğu ürünleri www.adamezat.com adresi üzerinden açık artırma yöntemiyle satışa sunmaktadır.
 • Satılan ürünler kendi dükkan ürünlerimiz olup, alıcıdan komisyon talep edilmemektedir. Ürünün son kapanış fiyatına ek olarak % 20 KDV uygulanır ve fatura düzenlenir. Alıcı bu bedellerden sorumludur. Alıcı satış bedelini ve Katma Değer Vergisini ödediği anda satış gerçekleşmiş olur ve Ada Mezat' ın ürün veya ürünleri teslim yükümlülüğü doğar. Örnek hesaplama aşağıdadır;

Ürün Kapanış Fiyatı  :   100 TL

% 20 KDV                   :     20 TL

Toplam Tutar             :   120 TL

 • Mezata çıkarılan ürünler site üzerinden yada iletişim bölümündeki açık adresimizde görülüp incelenebilir.
 • Online müzayedeye katılanlar ürünleri Ada Mezat' ın iletişim bilgilerinde belirtilen adresinden önceden görmüş ve incelemiş olduklarını kabul ve beyan ederler. Tüm ürünlerin haliyle satışa sunulduğunu, alıcı satılan ürünü pey sürmeden evvel yeterince kontrol ettiğini ve Borçlar Kanunu’nun 223. Maddesinde belirtilen hükümlerden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder. Ürün hakkında verilen bilgiler ve her türlü ilan, taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir. Alıcı bu durumu peşinen kabul eder. Ada Mezat satılan ürünün (malın) tekeffülü ile mükellef değildir. Bu konuda gelecekte Ada Mezat firmasından herhangi bir itiraz ve talepte bulunmayacaktır.
 • Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Mezat bitiminde en yüksek peyi verip kazanılan ürün veya ürünlerin bilgileri üyelerin mail adreslerine gönderilir.
 • Müzayedelerimizin ödeme bekleme süresi 5 iş günü olup; Sahte hesaplara karşı tedbir almak, alıcıların ve satıcı haklarının korunması maksatlı, belirtilen süre içerisinde ödemesi alınmayan ürünler ve üyelikler iptal edilir. Belirtilen süre sonrasında yapılan ödemeler ise geçersiz sayılarak tutarlarda hesap sahiplerine iade edilir.
 • Kargo bekletme seçeneğimiz yoktur. Müzayededen kazanılan ürünler ödemeye müteakip, sistemde kayıtlı bulunan fatura adreslerine gönderilir.
 • Kazanılan ürünler anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ KARGO ile indirimli olarak alıcı ödemeli gönderilir.
 • Anlaşmalı olduğumuz kargo firması haricindeki firmalarla gönderim yapılmamaktadır.
 • Kazanılan ürünlerin kargolama süresi ödemeye müteakip 7 iş günüdür.
 • Kargo firmasından kaynaklanan gecikmelerden Ada Mezat sorumlu tutulamaz.
 • Üyelerin kazandığı ürünler için ödeme yapılmaması durumunda üyelikleri iptal edilir.
 • Müzayede başlangıcında ve müzayedenin bitimine 1 saat kala üyelere SMS ile bildirim gönderilir. SMS almak istemeyen üyelerimiz "0552 362 37 37" No' lu firma hattımız üzerinden iptal ettirebilirler.
 • www.adamezat.com sitenize üyelik/alışveriş işlemleri sırasında verdiğim ve vereceğim iletişim adreslerime (cep telefonu, mail adresim ve diğerlerine) gerek her türlü üyelik/alışveriş işlemleri ve uygulamaları ile sözleşmesel ve kanuni hususlardan bilgilendirilmem, gerek çeşitli ürün-hizmetlerin ve genel/özel imkanların duyurulması, tanıtım ve reklamının yapılması için firmanız Ada Mezat ile tarafıma ilgili kanunlara uygun olarak ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderileceği, iletişim adres bilgilerimin (isim, cep telefonu, mail adresi vd.) bu amaçlar ile alındığı-alınacağı, ayrıca (üyeliğim varsa) istediğim her zaman sitenizindeki üyelik sayfasında iletişim tercihlerimi değiştirebileceğim (bilahare iletişimi açtığımda, varsa önceki red bildirimim dikkate alınmaksızın ve ayrıca bir işleme gerek olmaksızın aynı kanaldan devam edeceği) veya hiçbir gerekçe göstermeksizin tarafıma gelen SMS/e-mail mesajlarında belirtilen işlemi (red) yaparak iletişimi durdurabileceğim (kanunlar gereği mümkün/gerekli iletişimlerin her durumda devam edeceği) ve diğer tüm ilgili hususlarda buradaki açıklamalar ve/veya Kullanım ve Satış Koşulları ile Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası ile bilgilenmiş/bilgilendirilmiş olarak ve iletişim bilgilerim de dahil her türlü kişisel verilerime ilişkin bütün izinlerim-haklarım her halükarda ve ayrıca geçerli kalmak üzere; her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli bilgilendirme, tanıtım, reklam, promosyon, satış, pazarlama yapılması amacıyla, üyelik-alışveriş bilgilendirmeleri, işlem ve uygulamaları için firmanız Ada Mezat' ın kanunlara uygun şekilde SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, telefonla arama, bilgisayar, telefon, internet, sosyal medya ile online reklam ağları, e-posta/mail ve diğer elektronik iletişim araçları/kanalları ile tarafıma ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine onayım vardır.
 • Kazanılan ürünler Havale / EFT ile ödenmesine müteakip anlaşmalı kargo ile gönderilir.
 • K.K.T.C. dahil, Yurt dışı üye kabulü ve ürün gönderimi yapılmamaktadır.
 • Satışlarımız online ortamda açık artırma yöntemiyle web sitemiz üzerinde yapılmakta olup dükkan perakende satışımız yoktur.
 • Online ortamda web sitemizde yayımlanan her türlü yazı ve fotoğraf Ada Mezat' ın izni olmaksızın kısmen veya tümüyle yayımlanamaz.
 • VUK' nun 229 ncu maddesi uyarınca fatura düzenlemelerinde üyelerimizin Adı Soyadı, T.C. Kimlik Numarası ve bağlı olduğu Vergi Dairesi bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.
 • Müzayede App Uygulamasında 2 (İki) ve daha fazla firmadan kara listeye giren üyeleri sistemimiz otomatik olarak engellemektedir. Böyle bir durumda lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçiniz.
 • 18 Yaş altı üye kabul edilmemektedir.
 • Müzayedeye katılım şartlarından doğan uyuşmazlıklarda Kastamonu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
 • Mezatlarımıza iştirak eden üyelerimiz yukarıda yazılı şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Müzayede pey artış aralığı aşağıdaki şekildedir.

    100    ---       299  =        50 TL

    300    ---       999  =      100 TL

  1000    ---     1999  =      200 TL

  2000    ---     2999  =      250 TL

  3000    ---     4999  =      500 TL

  5000    ---     9999  =    1000 TL

10000   ---    19999  =    2000 TL

20000   ---    29999  =    2500 TL

30000   ---  999999  =    5000 TL